Falešné ,,zdravé,, potraviny

V posledních letech se lidé stále více zajímají o to, co jedí a jaké je složení potravin, které svému tělu dodávají. Péče o své zdraví a tělo je samozřejmě skvělou věcí, ovšem občas se stane, že to s touto péčí až přeháníme a vše ženeme do velkých extrémů a ztrácíme nad věcí kontrolu a odsouváme zdravý rozum stranou a raději důvěřujeme marketingovým tahům, které mají se starostí o naše zdraví opravdu málo společného. Produkují tak na trh potraviny, které se stanou velkou bombou, jsou propagovány pomalu na každém kroku a doporučují je rádoby odborníci na zdravou výživu. Tyto potraviny vypadají zdravě Bmikalkulacka, ale opak je často pravdou. Pojďme se tak na pár takovýchto příkladů podívat.

Kaše s arašídovým máslem

Jedním z hlavních zástupců je oříškové máslo, nejčastěji konkrétně arašídové. Jedná-li se o 100% arašídové máslo, které dodává našemu tělu zdravé tuky, je vše v pořádku a jde o skvělý doplněk, který chutná nejlépe v kombinaci s ovesnou kaší. Problémem ovšem je, že většina těchto másel obsahuje další přidané složky, jako například slunečnicový, řepkový a palmový olej, cukr a další chemické doplňky, které ve finále tvoří mnohem větší část složení než arašídy. Tyto produkty se ovšem pyšní velkému odbytu, protože jsou oproti těm kvalitním o dost levnější.

Další falešné zdraví můžeme najít v tmavém pečivu a těstovinách. Ty se totiž velice často tváří, jako že jsou vyrobeny ze žitné, špaldové anebo jiné zdravé mouky, ovšem pravda je taková, že se ve většině případů jedná o mouku bílou, která je pouze obarvená nejčastěji kakaem, karamelem anebo meltou. Zajímáte-li se o složení běžných potravin, přeneste tento zvyk i do oblasti pečiva a zajímejte se o to, z čeho je vyrobeno. Ve většině případů budete opravdu překvapeni a možná vás i přejde chuť. Objevíte-li ovšem to pravé, budete se ho moci dlouho držet.

Mísa s chipsy

Už jste si taky někdy v obchodě u regálu s brambůrky řekli, že když si koupíte ty zeleninové namísto těch klasických slaných bramborových, vlastně se nejedná o prasárnu, ale o podporu svého zdraví, protože přeci konzumujete zeleninu? Pokud ano, byli jste na omylu. Tyto chipsy totiž mají ve většině naprosto stejné složení, jako ty klasické a jsou i vyrobeny stejným způsobem. Budete-li tedy mít chuť na nějakou podobnou potravinu, vybírejte podle toho, na co máte chuť, protože se jedná v podstatě o stejný produkt. Jednou za čas se rozhodně váš dietní svět nezboří. Naopak bude váš režim tato lépe udržitelný, protože budete vědět, že za snahu přijde i odměna.

Comments are closed.