Sociální sítě a my

Sociální sítě jsou služby na internetu, které umožňují uživatelům vytvářet si svůj veřejný či osobní profil. Mohou spolu komunikovat mezi sebou, sdílet spolu informace, fotografie, aktivity, plánované akce či vytvářet skupiny lidí se stejným zájmem. V současné době se sociální sítě těší opravdu velké oblibě.
Sociální sítě jsou v současné chvíli opravdu oblíbené. Nejsou už výsadou mladých lidí, ale využívají je všechny věkové kategorie, bohužel už od velmi mladých dětí až po seniory. Sociální sítě mají velké výhody i nevýhody a každý z nás si musí sám zvážit, co pro nás převáží.
žena a sociální sítě
Výhody sociálních sítí
Asi největší výhodou sociálních sítí je to, že neztrácíte kontakt na lidi, se kterými byste v kontaktu možná už nebyli. Jedná se třeba o vzdálené příbuzné, spolužáky ze základní či střední školy, kamarády z dětství či známé z rodné vesnice. Zatímco telefonní čísla se mění, na sociálních sítích se dnes najde skoro každý. Další velkou výhodou je možnost sdílení fotografií a videí, které uvidí právě vaši přátelé. Ti mohou tím pádem sledovat, co je ve vašem životě nového.
ikony na telefonu – twiter, instagram
Nevýhody
Nevýhody jsou také poměrně časté a bohužel i poměrně vážné. Velkou nevýhodou je, že ač můžete mít svůj účet zabezpečený, nikdy nevíte, kdo vaše osobní údaje uvidí. Dávejte si tedy pozor na to, co sdílíte na sociálních sítích. Další nevýhodou je, že na sociálních službách vzniká často závislost a to nejen u dětí. Velkou nevýhodou je také sdílení fotografií. Třeba fotografie dětí se často stávají terčem pedofilů a ani o tom nemusíte vědět.
lidé v síti
Ať jste příznivcem či odpůrcem sociálních sítí, mělo by neustále platit, že sociální sítě nejsou reálným světem. Je potřeba žít i reálně a mezi reálnými lidmi, ne mezi ikonami na facebooku či instagramu. Sociální sítě ano ale všeho s mírou. O to více tohle pravidlo platí u dětí, které jsou náchylné stávat se na nich závislými a navíc se mohou stát obětí šikany.

Comments are closed.