Správná péče o bazén

Vlastnit bazén je velmi příjemná záležitost, musíme však mít na paměti, že bazén vyžaduje určitou péči, která zajistí průzračnou a zdraví nezávadnou vodu. V první řadě je nutné podotknout, že péče se může lišit v závislosti na druhu bazénu. Hlavní péče je však ve většině případů stejná.

Filtrace

Pravděpodobně nejdůležitějším prvkem je filtrace. Odstraňuje všechny mechanické nečistoty a řasy z vody, které se do vody dostávají nejčastěji z vnějšího prostředí. Rozlišujeme dvě základní skupiny filtrací:

  • Písková

Vhodná především pro bazény větších rozměrů. Dokáže účinně odstranit veškeré nečistoty z vody a udržovat tak vody v požadované kvalitě. Při výběru pískové filtrace vybírejte pouze kvalitní výrobky, které zaručí vysokou úspěšnost.

  • Kartušová

Kartušová filtrace se používá spíše pro menší bazény. Jedná se o levnější variantu, která však nedosahuje stejné účinnosti jako písková filtrace.

plavecký bazén

Práci filtraci můžete usnadnit, jestliže budete dbát na vnik nečistot do bazénové vody. Protože nejvíce nečistot do vody přinese sám člověk na své kůži, před vstupem do vody se vždy opláchněte. Protože je vzdálenost mezi koupenou a bazénem většinou vysoká, vhodné řešení se nachází v solární sprše. Solární sprcha je ekologická a ohřívá vodu pouze ze sluneční energie. Může tak stát v těsné blízkosti bazénu. Používáním solární sprchy můžete snížit množství chemie, která se také stará o průzračnou vodu.

zapuštěný bazén

Bazénová chemie

Bazénová chemie je dalším důležitým prostředkem pro udržení čisté vody. Bazénová chemie funguje jako desinfekce pro vodu. Odstraňuje i rozpuštěné látky, které nezachytí filtrace. Nejprodávanější a nejsnadněji aplikovatelný je plovoucí dávkovač, který uvolňuje chlor postupně. V případě, že jste citlivý na přítomnost chloru ve vodě, můžete použít oxidační činidla, která mají srovnatelnou účinnost. Během čistění vždy zkontrolujte pH, které by mělo být neutrální.

Comments are closed.